Kolejność załatwiania spraw związanych z pogrzebem osoby zmarłej:

1. Zgłosić się do parafii by ustalić dzień i godzinę pogrzebu : 723 848 151

2. Skontaktować się z firmą pogrzebową pod numerem :  781 070 363

3. W międzyczasie odebrać od lekarza kartę zgonu i uzupełnić ją w USC (otrzymujemy akt zgonu).

4. Będąc w posiadaniu karty zgonu i aktu zgonu zgłosić się do kancelarii parafialnej. Jeżeli osoba zmarła nie była z naszej parafii, należy dostarczyć zgodę na pogrzeb katolicki z parafii, do której należała osoba zmarła.

5. Udając się do kancelarii, zabieramy ze sobą kwit potwierdzający posiadanie na naszym cmentarzu grobu, w którym ma być pochowana osoba zmarła. Jeżeli jeszcze nie mamy miejsca na cmentarzu, można go nabyć, kontaktując się z p. Zenonem Kołodziejczykiem – gospodarzem cmentarza pod nr : 606 204 204

6. Po wypełnieniu wszelkich formalności, otrzymamy w kancelarii zezwolenie na otwarcie grobu i na wjazd na cmentarz, które zanieść należy do grabarza ustalając z nim sprawy związane bezpośrednio z pochówkiem na cmentarzu.

7. Dalsze szczegóły co do przebiegu uroczystości pogrzebowej ustalamy z księdzem podczas wizyty w kancelarii.