Home       Ogłoszenia       Galerie       Msze Św.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2019 r.

 

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe:w niedzielę o g. 17.15, a w pozostałe dni po Mszy Św. wieczornej około g. 18.30. Dzieci zapraszamy na modlitwę różańcową w poniedziałki, środy i czwartki na godz. 16.45.

 2. Obchodzimy dziś XIX Dzień Papieski pod hasłem Wstańcie, chodźmy!”. Do puszek zbierane są ofiary na stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z biednych rodzin w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 3. Dziś o godzinie 16.00 w dolnym kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.

 4. Po Mszy Św. o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół naszej Świątyni. Zapraszamy wszystkie zespoły parafialne a szczególnie Ministrantów, Lektorów, Bielanki, Kościelną Służbę Porządkową TotusTuus oraz Żywy Różaniec, Straż Honorową i Rycerzy Św. Jana Pawła II.Przynosimy ze sobą świece.

 5. W poniedziałek 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów.

 6. W środę 16 października, po Mszy Św. o godz. 18.00, która będzie sprawowana w intencji Naszej Ojczyzny, odbędzie się spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej TotusTuus w salce bielańskiej.

 7. W niedzielę 20 października po Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla Rodziców dzieci komunijnych.

 8. W najbliższą niedzielę taca przeznaczona zostanie na misje. Będzie to bowiem Niedziela Misyjna.

 9. Zapraszamy na środowe adoracje Najświętszego Sakramentu w godz. 19.00 – 20.00. W czasie adoracji kapłani służą posługą w konfesjonale.

 10. W naszej parafii powstała grupa skupiająca osoby związane ze środowiskiem medycznym. Zapraszamy lekarzy, pielęgniarki i osoby związane ze służbą zdrowia. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.

 11. Bardzo prosimy, aby osoby które zamówiły Mszę Świętą, dwa tygodnie wcześniej udając się do kancelarii lub zakrystii podały intencje i złożyły ofiarę.

 12. Zbliżają się Uroczystości Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów naszych bliskich.

 1. Przyjmujemy intencje na wypominki roczne, na cmentarzu lub na dzień zaduszny oraz na listopadową Mszę Świętą zbiorową za bliskich zmarłych, odprawianą przez cały listopad o godz. 18.00.

 2. Zapraszamy chłopców z klas III, IV i starszych, którzy chcieliby zostać ministrantami na spotkania dla kandydatów, które odbywają się w każdą sobotę o g. 10.00. Bliższe informacje i zgłoszenia u ks. Dawida, po każdej Mszy Świętej.

 3. Młodzież ze szkoły podstawowej, średniej oraz studentów zapraszamy na spotkania Wspólnoty Ruchu Światło-Życie (oaza). Spotkania odbywają się w każdą niedzielę po Mszy wieczornej (ok. 19.00) w salce pod filarami. Chcesz poznawać Boga i wzrastać we wspólnocie wiary? – to spotkania dla Ciebie! Bliższe informacje u ks. Dawida.

 4. Młodzież z Ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkanie modlitewne „Wieczór z Jezusem„. Odbędzie się ono w sobotę 19 października. W planie: Msza Święta o godz. 18.00, różaniec i godzina adoracji Najświętszego Sakramentu przeplatana śpiewem pieśni. Serdecznie zapraszamy!

 5. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym działająca w naszej Parafii wraz z Księdzem Opiekunem organizuje w dn. 01-08 lutego 2020 roku Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Bliższe informacje możemy uzyskać w zakrystii u Ks. Leszka.

 6. W tym tygodniu zostało wymienione kolejne okno w kościele od ul. 11 Listopada. W pracowni artystycznej powstaje już kolejny witraż poświęcony Jezusowi Miłosiernemu i Św. Siostrze Faustynie. Nowy witraż będzie ukończony i zamontowany najprawdopodobniej do końca bieżącego roku. Można indywidualnie składać ofiary na nowy witraż.Bardzo dziękujemy pewnej rodzinie z naszej parafii, która pragnie pozostać anonimową, za złożenie daru na witraż.

Informujemy, że I Komunia Święta w 2020 roku odbędzie się:

w II niedzielę 10 maja I grupa: klasy III A, III D, III E i III F
oraz
w III niedzielę 17 maja II grupa: klasy III B, III C, III G.