Home       Ogłoszenia       Galerie       Msze Św.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11 Niedziela Zwykła

18 czerwca 2017 roku

 1. Siostra Klaretynka – Misjonarka z Nigerii zbiera dziś po każdej Mszy Świętej ofiary na działalność medyczną misji Sióstr Klaretynek.

 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w niedziele o g. 17.30, a w dni powszednie i uroczystości po Mszy Św. wieczornej ok. g. 18.30.

 3. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Lichenia w dniu 25 czerwca, wyjazd o godz. 5 rano. Panie z Żywego Różańca prowadzą zapisy przy wyjściu z kościoła.

 4. Przyjmujemy intencje na rok 2018 – zapisy tylko w kancelarii.

 5. W tym tygodniu zakończymy rok szkolny. Gimnazjum Ks. Jerzego Popiełuszki Msza Święta 22 czerwca w czwartek o godz. 8.30, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w piątek 23 czerwca o godz. 8.30 i Szkoła Katolicka również w piątek o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.

 6. W czwartek 22 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo wianków. Po Mszy Św. o godz. 18.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy lektorów, ministrantów, bielanki, dzieci komunijne i rocznicowe, Żywy Różaniec, Kościelną Służbę Porządkową, Rycerzy Św. Jana Pawła II i wszystkie Zespoły na procesję. Msze Św. w tym dniu 6.30, 7.00, 17.30 i 18.00.

 7. W piątek 23 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i dzień modlitw o świętość kapłanów. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00, 17.30 i o godz. 18.00 Msza Św. oraz adoracja z litanią do Serca Pana Jezusa. W piątek, z racji uroczystości, można spożywać pokarmy mięsne. Za pobożne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny.

 8. W najbliższą niedzielę 25 czerwca po Mszy Św. o godz. 13.00 będziemy święcić samochody, motocykle, rowery i inne pojazdy, które ustawiamy na ulicach przyległych do Kościoła. Również dzieci zapraszamy, by na Mszę św. o godz. 11.30 przyjechały na rowerach, rolkach… albo innych pojazdach… które na zakończenie Mszy św. poświęcimy prosząc Pana Boga o bezpieczne ich używanie. Dzieci swoje pojazdy na czas Mszy św. zostawiają na trawniku przed głównymi schodami.

 9. Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć Ks. Sylwestra Ciesielskiego, Proboszcza Parafii Zesłania Ducha Św. w Ząbkach, który będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary na budowę Świątyni.

 10. W sobotę 24 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Tego dnia będzie obchodził swoje imieniny ks. Jan Balicki. W intencji ks. Jana będziemy się modlić w sobotę 24 czerwca na Mszy Św. o godz. 18.00. Będzie też możliwość złożenia życzeń.

 11. 20 czerwca (we wtorek) zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego, o godz. 19.00 w Kaplicy MB Częstochowskiej.

 12. 23 czerwca (w piątek) zapraszamy wszystkie zespoły parafialne: ministrantów, lektorów, bielanki, Oazę, Wspólnotę ŚDM, Odnowę w Duchu Świętym, Skautów Europy, na Mszę Św. kończącą rok formacji. Po Mszy odbędzie się ognisko na terenie przy plebanii.

 13. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru tygodnika „Idziemy”. „Gość Niedzielny” jest dostępny w zakrystii.

 14. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Pikniku z Aniołami. Przede wszystkim osobom, które przygotowały pyszne domowe ciasta, oraz tym, którzy prowadzili stoiska z Pierwszą Pomocą, nauką języka angielskiego, książkami, malowaniem twarzy, prowadzeniem zabaw z dziećmi. Dziękujemy młodzieży ze Wspólnoty ŚDM za zorganizowanie naszego Pikniku Parafialnego. Pieniądze które udało się zebrać, będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu młodzieży z naszej parafii na ŚDM w Panamie w 2019 roku. Bóg zapłać wszystkim, którzy razem z nami uczestniczyli w Pikniku.

  piknik z aniołami

 15. Wychodząc na przeciw pytaniom Rodziców, podajemy terminy Komunii Świętej w roku 2018:

  Terminy Komunii Świętej w roku 2018:

  13 maja 2018 r.I grupa: klasy 3 G, 3 H, 3 J, 3 K;

  20 maja 2018 r.II grupa: klasy 3 B, 3 D, 3 E;

  27 maja 2018 r.III grupa: klasy 3 A, 3 C, 3 I.

 16. W naszej parafii można zakupić jeszcze grę rodzinną PYTAKI.

 

 radiowarszawasalvetvidziemy