Home       Ogłoszenia       Galerie       Msze Św.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 Niedziela Zwykła

17 września 2017 roku

 1. Przeżywamy dziś dzień środków oddziaływania społecznego. Rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 2. Dziś na Mszy Św. o godz. 13.00 będziemy dziękować Bogu za dar rozbudowy budynku Przedszkola Katolickiego im. Św. Jana Pawła II, prowadzonego przez nasze Siostry Michalitki. Po Mszy Św. nastąpi ceremonia poświęcenia przedszkola. Prosimy o modlitwę i serdecznie zapraszamy.

 3. W poniedziałek 18 września Święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski; w czwartek 21 września Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

 4. Zapraszamy na środowe adoracje w godz. 19.00 – 20.00. W czasie adoracji kapłani służą posługą w konfesjonale.

 5. Serdecznie zapraszamy chłopców z klas III, IV i starszych, którzy chcieliby zostać ministrantami. Bliższe informacje i zgłoszenia u ks. Dawida.

 6. W naszej parafii powstaje Wspólnota pielgrzymkowa Praskiej Pielgrzymki Rodzin. Serdecznie zapraszamy osoby pielgrzymujące pieszo na Jasną Górę oraz młodzież, studentów i całe rodziny, którzy chcieliby do nich dołączyć na spotkanie organizacyjne dziś na godz. 15.00 do salki pod filarami. Bliższe informacje u ks. Dawida.

 7. Siostra Dorota i Ksiądz Dawid zapraszają młodzież od V kl. szkoły podstawowej, gimnazjalną i licealną na spotkania wspólnoty oazowej. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej (ok. 19.00) w salce pod filarami.

 8. W przyszłą niedzielę 24 września o godz. 12.30 odbędzie się w dolnym Kościele spotkanie dla Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Będzie to spotkanie tylko dla Rodziców.

 9. W najbliższy wtorek o godz. 18.30 zapraszamy na Spotkanie Kręgu Biblijnego, które odbędzie się w Kaplicy MB Częstochowskiej. Krąg Biblijny jest otwarty dla każdego, kto chce się nauczyć rozważać Słowo Boże (Medytować Pismo Święte). Zapraszamy wszystkich i w każdym wieku.

 10. W dniach 20 września – 2 października odbędzie się w naszej parafii peregrynacja ołtarza adoracji eucharystycznej „Światło Pojednania i Pokoju”. Ołtarz jest przeznaczony do Sanktuarium Matki Bożej w Kibeho w Rwandzie, gdzie zostanie utworzone Międzynarodowe Centrum Modlitwy o Pokój. Ołtarz peregrynował do licznych kościołów i sanktuariów w Polsce i za granicą, służąc organizacji Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Po raz pierwszy ołtarz został wykorzystany podczas nocnego modlitewnego czuwania Ojca Świętego Franciszka z młodymi w Brzegach, podczas Światowych Dni Młodzieży 2016 r. Centrum otwartego ołtarza to znajdujący się pod sercem Maryi Jezus Eucharystyczny będący Światłem świata, oświecającym każdego człowieka. Na skrzydłach Tryptyku, przedstawione są Tajemnice Różańca do 7 Boleści Maryi. Do odmawiania tej modlitwy wzywała Maryja w swoich słowach, obiecując, że zaowocuje ona prawdziwym żalem za grzechy. Ołtarz ukazuje również, w formie srebrnych płaskorzeźb, postaci Apostołów Bożego Miłosierdzia: Św. Jana Pawła II i Św. Siostrę Faustynę. Ołtarz został utworzony aby propagować Apostolstwo Pokoju, czyli zobowiązania do codziennej modlitwy i adoracji w intencji pokoju.

 11. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru tygodnika „Idziemy”. „Gość Niedzielny” jest dostępny w zakrystii.

 12. Wychodząc na przeciw pytaniom Rodziców, podajemy:

  Terminy Komunii Świętej w roku 2018:

  13 maja 2018 r.I grupa: klasy 3 G, 3 H, 3 J, 3 K;

  20 maja 2018 r.II grupa: klasy 3 B, 3 D, 3 E;

  27 maja 2018 r.III grupa: klasy 3 A, 3 C, 3 I.

 

 radiowarszawasalvetvidziemy