Home       Ogłoszenia       Galerie       Msze Św.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

33 Niedziela Zwykła

19 listopada 2017 roku

 1. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Ubogich a także VI Rocznicę święceń biskupich Biskupa Marka Solarczyka. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko – Praskiej.

 2. Serdecznie zapraszamy osoby pielgrzymujące pieszo na Jasną Górę oraz młodzież, studentów i całe rodziny, którzy chcieliby do nich dołączyć na kolejne spotkanie Wspólnoty Pielgrzymkowej Praskiej Pielgrzymki Rodzin dziś o godz. 15.00 w salce pod filarami.

 3. W najbliższą niedzielę 26 listopada przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela starego roku liturgicznego i ostatnia przed adwentem. Po Sumie o godz. 13.00 będzie Wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia Chrystusowi Królowi Wszechświata.

 4. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Nasza parafia po raz ósmy organizuje pomoc Dzieciom z rodzin najuboższych. W najbliższą Niedzielę Chrystusa Króla, ze względu na krótki Adwent, w kościele stanie symboliczna choinka, na której będą zawieszone serduszka. Serduszka będą zawierały numerek i wiek dziecka. Każdy, kto pragnie podzielić się swoją dobrocią z innymi, będzie mógł przygotować paczkę dla dziecka /słodycze, zabawki, nowe ubrania/. Osoby zainteresowane prosimy o wzięcie serduszka z choinki. Paczki przynosimy z przyklejonym serduszkiem do zakrystii po każdej Mszy Świętej. Paczki prosimy dostarczyć najpóźniej do 15 grudnia 2017 roku. Serdecznie zachęcamy.

 5. Przyjmujemy jeszcze intencje na tzw. wypominki roczne. Modlimy się za poleconych nam zmarłych w każdą niedzielę przed Mszą Św. o godz. 8.30.

 6. Zapraszamy młodzież od V kl. szkoły podstawowej, gimnazjalną i licealną na spotkania młodzieżowej wspólnoty oazowej. Spotkania odbywają się w niedziele po Mszy Św. wieczornej (ok. 19.00) w salce pod filarami.

 7. Spotkania Kręgu Biblijnego odbywają się co tydzień, w każdy wtorek o godz. 18.45, w kaplicy MB Częstochowskiej.

 8. Zapraszamy młodzież w wieku 15-30 lat na zabawę andrzejkową, która odbędzie się 25 listopada. Rozpoczęcie o godz.18.00 Mszą Św., a następnie w dolnym kościele atrakcje dla młodzieży. Bilety do nabycia w zakrystii. Koszt: 10 zł. Więcej informacji na stronie internetowej i facebooku. Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/526661251037887/andrzejki

 9. Przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Panamie w 2019 roku odbędzie się dzisiaj po Mszy o godz.18.00, w salce ŚDM (po prawej stronie przy wyjściu z kościoła).

 10. Przypominamy, że nie udzielamy Sakramentu Chrztu w okresie Adwentu i Wielkiego Postu. Sakramentu Chrztu Św. będziemy udzielać jeszcze tylko w niedzielę 26 listopada na Mszy Św. o godz. 13.00. Po zakończeniu okresu adwentu 25 grudnia – pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia na Sumie o godz. 13.00. W sobotę 16 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się nauka przed chrztem. Bliższe informacje możemy zawsze uzyskać w kancelarii.

 11. Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC, Biskup Warszawsko-Praski, dnia 27 listopada (poniedziałek) będzie obchodził siedemdziesiątą piątą rocznicę urodzin. Tego dnia będziemy dziękować Bogu za dar jego osoby, powołania, posługi misyjnej i pasterskiej, jego zaangażowania w służbie Stolicy Apostolskiej, w Kościele w Polsce i w Zgromadzeniu Księży Pallotynów. Diecezja Warszawsko-Praska ze szczególną wdzięcznością wspomina ponad dziewięć lat, przez które Ksiądz Arcybiskup przewodził tej wspólnocie Ludu Bożego, kapłanom i wiernym, troszcząc się o ich duchowe dobro i rozwój różnorodnych struktur diecezjalnych. Będziemy dziękować za świadectwo wierności Bogu, Ewangelii, Kościołowi, prawdzie i człowiekowi, które wyraziły się w codziennej służbie Księdza Arcybiskupa. Dziękczynną Eucharystię Ksiądz Arcybiskup będzie sprawował 27 listopada 2017 roku o godzinie 11.00 w Warszawsko-Praskiej Katedrze Świętego Michała Archanioła i Świętego Floriana Męczennika. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym dziękczynieniu.

 12. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru tygodnika „Idziemy”. „Gość Niedzielny” jest dostępny w zakrystii.

 13. Wychodząc na przeciw pytaniom Rodziców, podajemy:

  Terminy Komunii Świętej w roku 2018:

  13 maja 2018 r.I grupa: klasy 3 G, 3 H, 3 J, 3 K;

  20 maja 2018 r.II grupa: klasy 3 B, 3 D, 3 E;

  27 maja 2018 r.III grupa: klasy 3 A, 3 C, 3 I.

 

 

 radiowarszawasalvetvidziemy