Home       Ogłoszenia       Galerie       Msze Św.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OKRES WIELKANOCY

2 Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego

23 kwietnia 2017 roku

  1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego i jednocześnie Odpust Parafialny. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 18.00. Zbierana taca przeznaczona jest na dzieła charytatywne Caritas w naszej Diecezji.

  2. Na Mszy Św. o godz. 10.00 zostaną przyjęci przez Uroczyste Ślubowanie kandydaci do Chorągwi Miłosierdzia Bożego Zakonu Rycerzy Świętego Jana Pawła II.

  3. Zapraszamy dziś całe rodziny oraz wszystkie zespoły parafialne na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w „Godzinę Łaski” z Procesją Eucharystyczną. Odśpiewamy Uroczyście Koronkę do Miłosierdzia Bożego a następnie odbędzie się Procesja Eucharystyczna i specjalne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Kapłan będzie go udzielał wędrując z N. Sakramentem po całej świątyni, aby każdy mógł doświadczyć w tym czasie szczególnej bliskości Bożego Miłosierdzia.

  4. W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu.

  5. Także dziś po Mszy Św. o godz. 18.00, w górnym kościele odbędzie się uroczysty koncert ku czci Św. Jana Pawła II jako akt naszej wdzięczności za dar Jego Kanonizacji. W koncercie wezmą udział ząbkowskie chóry i soliści. Głównym organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach i nasza Parafia.

  6. W poniedziałek 24 kwietnia Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, we wtorek 25 kwietnia Święto Św. Marka Ewangelisty i jednocześnie dzień imienin Bp Marka Solarczyka. W sobotę 29 kwietnia Św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

  7. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę rowerową w dniu 3 maja do Osuchowej – miejsca objawień Matki Bożej z 1910r. W programie: postój w Loretto i przeprawa promowa przez Bóg. Wyjazd o godz. 7.00 sprzed Kolegiaty w Radzyminie, powrót autokarem (rowery samochodem ciężarowym). Koszt udziału 30 zł. Zapisy pod nr.: 501-136-678.

  8. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru tygodnika „Idziemy”. „Gość Niedzielny” jest dostępny w zakrystii.

  9. POSTANOWIENIE WIELKOPOSTNE ! Biblia w 90 dni to wyzwanie, w którym zapraszamy do przeczytania całego Pisma Świętego w 90 dni. Niezależnie od tego, czy już przeczytałeś Pismo Święte, czy jeszcze jest to przed Tobą, będzie to wspaniały czas poznawania Boga przez Jego Słowo. Co tydzień będziemy zamieszczali w naszej gazetce parafialnej, na stronie internetowej i facebooku, wykaz ksiąg które należy przeczytać.

salvetv

 radiowarszawaidziemy