Home       Ogłoszenia       Galerie       Msze Św.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Wielkanocy –11 kwietnia 2021 r
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego i jednocześnie Odpust Parafialny. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 18.00, którą będzie celebrował i kazanie wygłosi Maciej Będziński Sekretarz Dzieł Papieskich. Taca przeznaczona jest na dzieła charytatywne Caritas  naszej Diecezji.
 2. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00 w „Godzinę Łaski”. Odśpiewamy Uroczyście Koronkę do Miłosierdzia Bożego
  a następnie odbędzie się specjalne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Kapłan będzie go udzielał wędrując z N. Sakramentem po całej świątyni, aby każdy mógł doświadczyć w tym czasie szczególnej bliskości Bożego Miłosierdzia. Jeżeli będzie taka potrzeba, wyjdzie na zewnątrz, aby każdy mógł bardzo osobiście doświadczyć Bożego Błogosławieństwa.
 3. W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu.
 4. Prosimy o przestrzeganie wymagań sanitarnych związanych z pandemią podczas Nabożeństw: o obowiązku zasłaniana ust i nosa, zachowaniu właściwego dystansu i ilości osób w zgromadzeniach liturgicznych.
 5. Nabożeństwo Fatimskie we wtorek 13 kwietnia bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej.
 6. Osoby, które ze względu na limit osób nie będą mogły uczestniczyć we Mszy Świętej wewnątrz świątyni, będą mogły przeżywać ją na zewnątrz przed kościołem, gdzie będzie włączone nagłośnienie a Kapłan na zewnątrz będzie również udzielał Komunii Świętej.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej każdego dnia oprócz wtorku w godz. 8.00 – 21.00.
 8. Od 1 kwietnia na terenie całego kraju trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni. Podstawową metodą Narodowego Spisu Powszechnego jest samo spis internetowy. Osoby starsze mogą prosić dzieci lub najbliższych o pomoc w wypełnieniu aplikacji spisowej w Internecie.

 

 

 1. Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, mogą zgłosić się do Urzędu Gminy/Miasta, w którym jest przygotowane specjalne stanowisko do spisania się. Więcej informacji: Infolinia spisowa 22 279 99 99, spis.gov.pl
 2. Zachęcamy do nabycia tygodnika „Idziemy” natomiast „Gość Niedzielny” jest dostępny w Zakrystii.

 

 

 

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 4 kwietnia 2021 r

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte
w porządku niedzielnym, dodatkowo zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 17.00.
2. Pragniemy wszystkim serdecznie podziękować za udział w Triduum Paschalnym. Dziękujemy naszym Siostrom Michalitkom i Siostrze Anatolii za udekorowanie prezbiterium i kaplicy adoracji tzw. Ciemnicy. Dziękujemy ks. Mateuszowi oraz Pani Filomenie i Joannie za przygotowanie i ułożenia kwiatów przy Grobie Pańskim. Siostrze Anicie za przygotowywanie Bielanek do czynnego udziału w Liturgii. Panu Janowi naszemu organiście za animacje śpiewu i Panu Grzegorzowi kościelnemu za przygotowywanie kościoła do Liturgii. Pani Bożence za porządek w świątyni. Dziękujemy Kapłanom pracującym w naszej parafii. Szczególnie ks. Mateuszowi za przygotowanie ministrantów i lektorów do uroczystej celebracji Świętego Triduum Paschalnego. Rycerzom Św. Jana Pawła II za wartę przy Grobie Pańskim. Zespołom parafialnym za adorację. Chórowi „Cantores Misericordiae” za śpiew.
3. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Św. jak w niedzielę: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00.
4. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy, można spożywać pokarmy mięsne.
5. Trwa Nowenna wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia każdego dnia do soboty włącznie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00.
6. W najbliższą niedzielę 11 kwietnia przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego i jednocześnie Odpust Parafialny. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 18.00. Taca przeznaczona będzie na dzieła charytatywne Caritas naszej Diecezji.
7. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
o godz. 15.00 w „Godzinę Łaski” z Procesją Eucharystyczną. Odśpiewamy Uroczyście Koronkę do Miłosierdzia Bożego a następnie odbędzie się Procesja Eucharystyczna i specjalne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Kapłan będzie go udzielał wędrując z N. Sakramentem po całej świątyni, aby każdy mógł doświadczyć w tym czasie szczególnej bliskości Bożego Miłosierdzia. Jeżeli będzie taka potrzeba wyjdzie na zewnątrz, aby każdy mógł bardzo osobiście doświadczyć Bożego Błogosławieństwa.
8. Prosimy o przestrzeganie wymagań sanitarnych związanych z pandemią podczas Nabożeństw: o obowiązku zasłaniana ust i nosa, zachowaniu właściwego dystansu i ilości osób w zgromadzeniach liturgicznych.
9. Osoby, które ze względu na limit osób nie będą mogły uczestniczyć we Mszy Świętej wewnątrz świątyni, będą mogły przeżywać je na zewnątrz przed kościołem, gdzie będzie włączone nagłośnienie a Kapłan na zewnątrz będzie również udzielał Komunii Świętej.
10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej
w tym tygodniu każdego dnia oprócz wtorku w godz. 8.00 – 21.00.
11. Zachęcamy do nabycia tygodnika „Idziemy” natomiast „Gość Niedzielny” jest dostępny w Zakrystii.

 

 

 

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 28 marca 2021 r

1. Dziś Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień, o godz. 17.15 ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej

w Wielkim Tygodniu tylko w poniedziałek w godz. 8.00 – 21.00.

3. Ofiary, które składamy dziś na tacę zostaną przeznaczone na utrzymanie

i ogrzewanie kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu.

4. W tym tygodniu rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy Świętej Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy i możliwość adoracji do godz. 21.00. W Wielki Czwartek dodatkowa Msza Święta o godz. 16.00 w górnym kościele.

5. W Wielki Piątek Nabożeństwo Męki Pańskiej o godz. 18.00, a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. W Wielki Piątek adoracja od godz. 7.00 do 18.00, a po Nabożeństwie do godz. 23.00. Będą zbierane ofiary na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas post paschalny aż do Wielkiej Soboty, do czasu rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

6. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15.00 Nabożeństwo Nowenny do Miłosierdzia Bożego połączonej z Koronką do Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek dodatkowo o godz. 15.00 wraz z Nowenną i Koronką odprawimy Drogę Krzyżową.

7. W Wielką Sobotę Msza Wigilii Paschalnej o godz. 20.00.

8. W Wielką Sobotę adoracja od godz. 7.00. Pokarmy na stół wielkanocny będziemy błogosławić na zewnątrz, na placu przed wejściem głównym do Kościoła. Ze względu na wymogi sanitarne pokarmów w czasie pobłogosławienia nie ustawiamy na stole, lecz trzymamy je przy sobie. Kapłan przejdzie pośród nas je poświęci. Gromadząc się na placu przy Kościele prosimy o zachowanie właściwego dystansu 1,5 metra i o obowiązku zakrywania ust i nosa. Pokarmy będziemy błogosławić punktualnie co pół godziny od godz. 9.00 do 15.00.

9. Ministranci i lektorzy podczas błogosławieństwa pokarmów będą rozprowadzać wodę święconą. Ofiary złożone z tej okazji będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

10. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św. o godz. 6.00 Rezurekcja

z procesją, później Msze Św. o 10.00, 11.30, 13.00, 17.00 i 18.00. W tym dniu nie ma Mszy Św. o godz. 8.30. Dodatkowo będzie odprawiona Msza Święta o godz. 17.00.

11. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu czynna w poniedziałek i wtorek. Nie będzie czynna w środę i w czasie Triduum Paschalnego. W Wielkim Tygodniu będziemy spowiadać w poniedziałek, wtorek i środę: rano podczas Mszy Św., a po południu od godz. 17.30 do 19.00. W środę spowiedź w godzinach 17.00 – 20.00, w spowiedzi będą nam pomagać Księża Pallotyni. Nie będzie spowiedzi w czasie Triduum Paschalnego.

12. Przypominamy o wymaganiach sanitarnych związanych z pandemią:

o obowiązku zasłaniana ust i nosa, zachowaniu właściwego dystansu i ilości osób w zgromadzeniach liturgicznych. W czasie Wielkiego Tygodnia w zachowaniu wymogów i wskazań naszej Kurii Warszawsko-Praskiej będą pomagać Rycerze Św. Jana Pawła II oraz inne osoby upoważnione przez Parafię. Bardzo prosimy

o zrozumienie zaistniałej sytuacji i dostosowanie się do poleceń. Osoby, które ze względy na limit osób nie będą mogły uczestniczyć w Liturgii wewnątrz świątyni, będą mogły przeżywać Liturgię na zewnątrz przed kościołem, gdzie będzie włączone nagłośnienie a Kapłan na zewnątrz będzie udzielał Komunii Świętej.

13. Lituria Triduum Paschalnego będzie transmitowana na Facebooku parafialnym.

14. Komenda Powiatowa Policji w Wołominie zwraca się z apelem o czujność.

W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami stają się osoby starsze, samotnie mieszkające i często nazbyt ufne, apelujemy do Państwa

o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, kontaktującymi się z nami telefonicznie, które zainteresowane są otrzymaniem od nas pieniędzy! Przypominamy, że sposób działania przestępców oszukujących metodą „na wnuczka”, „na policjanta” jest wciąż aktualny. W przypadku zaistniałej sytuacji Policja prosi o kontakt.

15. Zachęcamy do nabycia tygodnika „Idziemy” natomiast „Gość Niedzielny” jest dostępny w Zakrystii.

 

V Niedziela Wielkiego Postu – 21 marca 2021 r

1. Zachęcamy do udziału w Wielkim Poście w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.45 – dla dzieci, 18.45 – dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o g. 17.15.

2. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie oprócz wtorku w godz.

8.00 – 21.00.

3. Prosimy, aby zamówione intencje składać z 2 tygodniowym wyprzedzeniem.

4. Przypominamy, że w naszej parafii chrztu udzielamy w II i IV niedzielę miesiąca na Sumie o godz. 13.00, natomiast nie udzielamy w okresie Adwentu i Wielkiego Postu. Chrztu będziemy udzielać 4 kwietnia w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego na sumie o godz. 13.00.

5. Przygotowanie do chrztu w sobotę 27 marca o godz. 17.00 w dolnym kościele.

6. Siostry Michalitki zbierają ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego i Kaplicy Adoracji, tzw. Ciemnicy. Za złożone ofiary składamy serdecznie Bóg zapłać!

7. Rozpoczynamy dzisiaj trzy-dniowe Wielkopostne Rekolekcje z możliwością spowiedzi świętej, jako nasze duchowe przygotowanie do przeżywania Świąt Wielkiej Nocy. Rekolekcje Wielkopostne w poniedziałek i we wtorek poprowadzi ks. Maciej Będziński Dyrektor Dzieł Papieskich. W poniedziałek Msze Święte

o godz. 10.00, 17.00 i 18.30. Natomiast we wtorek Msze Święte z nauką rekolekcyjną po południu o godz. 17.00 i 18.30. Będziemy spowiadaćw w poniedziałek i we wtorek od godz. 16.30.

8. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową o godz. 18.45 poprowadzą Kapłani naszej parafii. Po Drodze Krzyżowej w ciszy Spowiedź dla chętnych do godz. 20.30.

9. W poniedziałek wieczorem w godzinach 19.00 – 20.00 i we wtorek popołudniu

w godzinach 16.30 – 18.00 ze względu na rekolekcje kancelaria będzie nieczynna.

10. W czwartek 25 marca będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele 6.30,7.00 oraz 17.30 i 18.00.

11. W najbliższą niedzielę 28 marca Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczniemy Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej.

12. W najbliższą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę zostaną przeznaczone na utrzymanie i ogrzewanie kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Od momentu otwarcia kaplicy na gaz wydano około 14.000 złotych, nie licząc ogrzewania kościoła.

13. W najbliższą sobotę 27 marca o godz. 16.00 w górnym kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

14. Przypominamy o wymaganiach sanitarnym związanych z pandemią:

o obowiązku zasłaniana ust i nosa, zachowaniu właściwego dystansu i limitu osób.

15. Zachęcamy do nabycia tygodnika „Idziemy” natomiast „Gość Niedzielny” jest dostępny w Zakrystii.