Home       Ogłoszenia       Galerie       Msze Św.

Komunikat duszpasterski

W związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5, z którym dzieci pierwszokomunijne miały bezpośredni kontakt – po konsultacjach z Dyrekcją Szkoły oraz Sanepidem – Uroczystość I Komunii Świętej musi być przeniesiona na inny, bezpieczny termin.

Bardzo prosimy o zrozumienie dla zaistniałej trudnej sytuacji i modlitwę w intencji Dzieci Komunijnych, ich Rodzin oraz Szkoły Podstawowej nr 5.


Duszpasterze

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV Niedziela Zwykła – 20 września 2020 r.

 

 1. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem „Abyś opowiadał dzieciom twoim i wnukom /Wj 10, 2/. Życie tworzy historię”.
 2. Kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania dla roku II dziś o godzinie 16.00 w górnym kościele. Obecność obowiązkowa. Sakrament Bierzmowania zaplanowany jest na
  27 października godz. 18.00.
 3. W najbliższy poniedziałek 21 września Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Swoje imieniny będzie tego dnia obchodził ks. Mateusz. Zapraszamy na Mszę Świętą w poniedziałek na godz. 18.00 podczas której będziemy modlić się w intencji ks. Mateusza. Będzie też możliwość złożenia Mu życzeń.
 4. Zapraszamy młodzież ze szkoły podstawowej, średniej oraz studentów na spotkania Wspólnoty Ruchu Światło-Życie (oaza). Spotkania odbywają się w każdą niedzielę po Mszy wieczornej (ok. godz. 19.00) w salce pod filarami.
 5. Zapraszamy chłopców z klas trzecich, czwartych i starszych, którzy chcieliby zostać ministrantami. Spotkania będą odbywać się w każdą sobotę o godzinie 10:30 w salce ministranckiej. Będzie to dobra okazja, aby lepiej poznać liturgię, formować samego siebie i poprzez wspólne wyjazdy doświadczać braterskiej wspólnoty. Bliższe informacje u ks. Mateusza opiekuna ministrantów.
 6. Bardzo prosimy, aby osoby, które zamówiły intencję, zgłaszały się do kancelarii lub zakrystii, dwa tygodnie wcześniej celem podania intencji i złożenia ofiary. Prosimy jednocześnie, aby nie przesyłać intencji drogą mailową, lecz uzgodnić to osobiście.
 7. Pragniemy przypomnieć, że w naszej parafii Sakramentu Chrztu Świętego udzielamy w II i IV niedzielę miesiąca na sumie o godz. 13.00.
 8. Jest do nabycia kolejny numer tygodnika Idziemy, natomiast Gość Niedzielny jest dostępny w zakrystii.

 

XXIV Niedziela Zwykła – 13 września 2020 r.

 

 1. Przeżywamy dziś o godz. 10.00 Uroczystość I Komunii Świętej. W związku z tym Msza Święta z godz. 11.30 wyjątkowo będzie odprawiona o godz. 12.00.
 2. Msza Święta dla dzieci komunijnych w tzw. Białym Tygodniu od poniedziałku do środy włącznie o godz. 18.00. Z racji Białego Tygodnia w najbliższą środę 16 września nie będzie wieczornej adoracji.
 3. W najbliższą niedzielę 20 września Pierwsza Komunia Święta o godz. 10.00 dla kolejnej grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej. Z tej racji, podobnie jak dziś, Msza Święta z godz. 11.30 rozpocznie się o godz. 12.00.
 4. Spowiedź dla Dzieci Komunijnych oraz ich Rodziców 19 września w sobotę
  w godz. 10.00 – 11.30. Kancelaria w sobotę rano 9.30-11.00 będzie nieczynna.
 5. Nabożeństwo Fatimskie dziś po Mszy Świętej wieczornej.
 6. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
 7. Także dziś o godzinie 16.00 w górnym kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania (rok II). Obecność obowiązkowa. Sakrament Bierzmowania zaplanowany jest na 27 października godz. 18.00. Kolejne spotkanie również dla roku II za tydzień,
  w niedzielę 20 września o godzinie 16.00 w górnym kościele.
 8. W poniedziałek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w piątek Święto Św. Stanisława Kostki Zakonnika, Patrona Polski.
 9. Zapraszamy młodzież ze szkoły podstawowej, średniej oraz studentów na spotkania Wspólnoty Ruchu Światło-Życie (oaza). Spotkania odbywają się w każdą niedzielę po Mszy wieczornej (ok. godz. 19.00) w salce pod filarami.
 10. Zapraszamy chłopców z klas trzecich, czwartych i starszych, którzy chcieliby zostać ministrantami. Spotkania będą odbywać się w każdą sobotę o godzinie 10:30 w salce ministranckiej. Będzie to dobra okazja, aby lepiej poznać liturgię, formować samego siebie i poprzez wspólne wyjazdy doświadczać braterskiej wspólnoty. Bliższe informacje u ks. Mateusza opiekuna ministrantów. Spotkanie
  w najbliższą sobotę o godz. 12.00.
 11. Bardzo prosimy, aby osoby, które zamówiły intencję, zgłaszały się do kancelarii lub zakrystii, dwa tygodnie wcześniej celem podania intencji i złożenia ofiary. Prosimy jednocześnie, aby nie przesyłać intencji drogą mailową, lecz uzgodnić to osobiście.

 

Terminy komunii w 2021: 9 maja – III A C F, 16 maja- III D E B G