Home       Ogłoszenia       Galerie       Msze Św.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

(z dnia 7 czerwca 2020 roku)

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Drodzy Parafianie!

   Z powodu wprowadzenia w Polsce stanu epidemii i zgodnie z zaleceniami naszego Ordynariusza informujemy o posłudze sakramentalnej i życiu religijnym w naszej parafii:

  1. Do odwołania obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej udzielona przez naszego Ordynariusza:

   Stosownie do kanonów 87§1, 1245 i 1248§2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, Ks. Biskup Romuald udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego i w dni świąteczne  uczestnictwa we Mszy Świętej: osobom w podeszłym wieku, osobom chorym lub mającym objawy infekcji, a także wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.

   Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Zachęcamy też do pogłębionej modlitwy osobistej, wspólnego rozważania Słowa Bożego w gronie rodziny oraz modlitwy różańcowej.

2. Uwzględniając bogactwo duchowe nabożeństw (Godzinki, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i inne), zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania.

3. Zgodnie z zarządzeniami rządowymi zostały zniesione limity osób przebywających w świątyni. Prosimy o zachowanie odpowiednich odstępów i norm sanitarnych.

 

Grafik Mszy Świętych:

Niedziela:

700, 830, 1000, 1130, 1300,1800

Dni powszednie:

630, 700, 1730, 1800

Msza Święta w kaplicy szpitalnej jest tylko dla pacjentów i personelu szpitala.

Osoby chore, mające widoczne objawy przeziębienia lub innych infekcji prosimy o pozostanie w domach.

4. Spowiedź Święta:

       W trakcie Mszy Świętych lub  po indywidualnym umówieniu się z kapłanem.

5. Kancelaria w tym tygodniu czynna w porządku zwykłym. W sprawach bardzo ważnych możemy się kontaktować na telefon parafialny: 723 848 151.

6. Dziękujemy wszystkim parafianom za wpłaty pieniężne, które są dokonywane w miejsce tacy niedzielnej na konto parafialne. Dziękujemy za wyraz troski o bieżące utrzymanie naszej świątyni. Na prośbę wielu z Was przypominamy numer konta parafialnego: 10 1240 1082 1111 0010 1573 3310 z dopiskiem “na cele kultu religijnego”.

7. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. Przez cały czerwiec są one odprawiane w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie i uroczystości po Mszy Św. wieczornej ok. 18.30.

8. W najbliższy czwartek 11 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,w tradycji Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. w tym dniu o godz. 7.00, 8.30, 10.00, ok. 12.00 zaraz po procesji i o godz. 18.00, zaś o godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne.

Po Mszy Św. o godz. 10.00 wyruszy Procesja Eucharystyczna, tym razem tylko wokół kościoła. Ze względu na pewne ograniczenia związane z pandemią i decyzją naszej Kurii nie odbędzie się procesja do czterech ołtarzy ulicami naszego Miasta. Natomiast w ramach procesji wokół kościoła , czterokrotnie zatrzymamy się z Najświętszym Sakramentem, aby odczytać fragment Ewangelii i odmówić modlitwę. Procesję zakończymy w kościele. Po procesji będzie odprawiona Msza Św. ok. godz. 12.00.

9. W Uroczystość Bożego Ciała można uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej.

10. W sobotę 13 czerwca Nabożeństwo Fatimskie bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18.00.

11. W najbliższą sobotę 13 czerwca odbędzie się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 7.00 a zakończymy o godz. 17.00. Dziś po każdej Mszy Świętej będą prowadzone w zakrystii zapisy na adorację tak, aby nie pozostawić Pana Jezusa bez osób modlących. Serdecznie zapraszamy.

12. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na Kaplicę Adoracji.

13. W najbliższą niedzielę 14 czerwca będziemy gościć w naszej parafii ks. Pawła Czeluścińskiego. Ks. Paweł będzie głosił Słowo Boże i zbierał do puszek ofiary na potrzeby swojej posługi misyjnej w Surgucie na Syberii.

14. W poniedziałek 8 czerwca będziemy przyjmować intencje na rok 2021. Zapisy tylko w kancelarii. Bardzo prosimy, aby osoby zamawiające intencje pamiętały, że inni też pragną choć jedną intencje mieć w niedzielę czy święta.

15. Zachęcamy do dalszego odmawiania różańca świętego w intencji chorych, służb medycznych, a także o pokój w sercach i o zaufanie Bogu dla nas wszystkich.

Rodziny, które będą łączyć się duchowo na modlitwie różańcowej o godz. 20.30, prosimy o symboliczne zapalenie świecy i ustawienie jej w bezpiecznym miejscu, w oknie domu, jako wyraz naszej jedności przed Panem.

 

   Drodzy Parafianie! Prosimy o wyrozumiałość, odpowiedzialność i stosowanie się do wszelkich zaleceń i zarządzeń ze względu na bezpieczeństwo nas wszystkich. Jest to dla nas wszystkich trudny czas, ale wykorzystajmy go na pogłębienie więzi rodzinnych, naszej osobistej modlitwy i więzi z Bogiem. Zachęcamy do gorliwej modlitwy w domach, podjęcia postów i wyrzeczeń w intencji ustania pandemii. Potrzeba nam, w tym czasie, upaść na kolana i żarliwie błagać Boga o Jego miłosierdzie.

   Jako Wasi Duszpasterze nie zostawiamy Was samych, jesteśmy do Waszej dyspozycji, modlimy się za Was, a Was prosimy o modlitwę za nas.

Z głębi serca wszystkim Wam błogosławimy!

Wasi Duszpasterze

 

 

 

 Informujemy, że I Komunia Święta w 2020 roku odbędzie się:

w II niedzielę 10 maja I grupa: klasy III A, III D, III E i III F
oraz
w III niedzielę 17 maja II grupa: klasy III B, III C, III G.

Terminy komunii w 2021: 9 maja – III A C F, 16 maja- III D E B G