Home       Ogłoszenia       Galerie       Msze Św.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III Niedziela Zwykła – 24 stycznia 2021r.

 1. W tym tygodniu Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej codziennie oprócz wtorku w godz. 8.00 – 21.00.
 2. Rozpoczęliśmy już spotkania kolędowe ze Mszą Świętą i błogosławieństwem dla mieszkańców poszczególnych ulic naszej Parafii. Msze Święte odbywają się
  o godz. 18.45. W czasie Mszy Świętej jest możliwość Sakramentu Pokuty.
  Rodziny czy osoby, które będą pragnęły złożyć ofiarę na potrzeby naszej parafii, będą mogły to uczynić przekazując swoją ofiarę w kopercie. Ofiary będą przeznaczone na wymianę ostatniego już okna w kościele oraz nowy witraż. Okno i witraż zostały już zamówione i jeśli nie będzie żadnych przeszkód, zostaną one zamontowane
  w czerwcu lub lipcu.
 3. Program spotkań:

Poniedziałek 25 stycznia mieszkańcy ulic: 11 Listopada, Pogodna i Na Bagnie

Wtorek 26 stycznia mieszkańcy ulic: Modrzewiowa, Kolejowa, Prusa, Cisowa,
Wierzbowa, Asnyka i Piaskowa

Środa 27 stycznia  mieszkańcy ulic: Piotra Skargi i Orzeszkowej

Czwartek 28 stycznia  mieszkańcy ulic: Rychlińskiego-Szpital i Rychlińskiego-
domki, Nadleśnictwo i Paderewskiego

Piątek 29 stycznia mieszkańcy ulic: Graniczna, Żwirki, Lisa Kuli i Wyszyńskiego

Poniedziałek  1 lutego mieszkańcy ulic: Zakopiańska, Bortnowskiego i Wigury

Wtorek  2 lutego mieszkańcy ulic: Kochanowskiego i Budkiewicza

 1. Wspólnoty młodzieżowe ŚDM i Ruchu Światło-Życie działające przy naszej parafii pragną serdecznie zaprosić wszystkich Parafian na wspólne kolędowanie dziś po Mszy Świętej o 18.00. Będzie to jedna z ostatnich możliwości wspólnego spotkania się przy parafialnej stajence i wspólnej modlitwy za całą naszą wspólnotę. Zapraszamy!
 2. Przeżywamy dziś „Dniem solidarności z Chorwacją”. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach w Polsce modlimy się za poszkodowanych i prowadzona jest zbiórka do puszek na ten cel.

 

 1. W najbliższą niedzielę 31 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się Godzina Czytań
  ze Świętym Janem Pawłem II
   w górnym kościele organizowana przez Zakon Rycerzy Świętego Jana Pawła II w X Rocznicę Erygowania Zakonu. Serdecznie wszystkich chętnych zapraszamy.
 2. W sobotę 20 lutego po środzie popielcowej o godz. 19.00 w dolnym kościele rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Zapraszamy narzeczonych i wszystkich zainteresowanych.
 3. Zachęcamy do nabycia tygodnika „Idziemy” natomiast „Gość Niedzielny” jest dostępny w Zakrystii.