Home       Ogłoszenia       Galerie       Msze Św.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Adwentu – 8 grudnia 2019r.

 1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.30 dzieci komunijne otrzymają medaliki a po Mszy Św. odbędzie się spotkanie dla Ojców dzieci komunijnych w dolnym kościele.
 2. Dziś w godz. 12.00-13.00 będziemy przeżywać tzw. „Godzinę Łaski”.
  To 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała.
  W ten dzień szczególnie módlmy się w intencji nawrócenia zatwardziałych grzeszników, a szczególnie kapłanów, którzy porzucili swój stan. Takie jest bowiem przesłanie, więcej, wręcz polecenie Maryi.
 3. W związku z przygotowaniem do 100-tnej rocznicy Cudu nad Wisłą, zapraszamy dziś na godz.16.00 do dolnego k-ła na spotkanie z p. Ewą Storożyńską, współautorką książki „Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą”. P. Ewa i ks. Józef Bartnik zebrali w swojej książce wiele świadectw dotyczących zjawienia się M Bożej w czasie bitwy Warszawskiej 1920r. Są to świadectwa żołnierzy sowieckich, a także świadków pośrednich – Polaków, którzy te relacje słyszeli. Po każdej Mszy Św. będzie można kupić tę książkę. Informacja na plakatach.
 4. Także dziś w naszym kościele po Mszy wieczornej około godz. 19.00 odbędzie się koncert muzyki polskiej zatytułowany Moniuszko i nie tylko… w wykonaniu Miejsko-Parafialnego Chóru Cantores Misericordiae i Orkiestry Dętej Miasta Ząbki. Koncert wpisuje się w ogólnopolskie obchody 200 rocznicy urodzin kompozytora. W programie usłyszymy utwory Stanisława Moniuszki, Fryderyka Chopina, Jana Maklakiewicza, Andrzeja Koszewskiego, Józefa Świdra. Partie solowe wykona Ryszard Gniazdowski. Serdecznie zapraszamy.
 5. Do puszek zbierane są dziś ofiary na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
 6. Przygotowane paczki w ramach Akcji „Serduszko” przynosimy z przyklejonym serduszkiem do zakrystii najpóźniej do 13 grudnia.
 7. Świece Caritas rozprowadzają w kruchcie kościoła Panie z Kół Żywego Różańca
  i Caritas Parafialnego. Zbierane są również ofiary na paczki świąteczne dla biednych, samotnych i wielodzietnych rodzin.
 8. Opłatek na stół wigilijny możemy nabyć w kościele po każdej Mszy Świętej. Ofiary złożone będą przeznaczone na nowy witraż poświęcony Jezusowi Miłosiernemu i Św. Siostrze Faustynie . Informujemy, że nikt z parafian nie jest upoważniony do rozprowadzania opłatka po domach naszej parafii.
 9. W sobotę 14 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się nauka przed chrztem.
 10. W sobotę 14 grudnia o godz. 15.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania rok drugi. W  przyszłą niedzielę 15 grudnia po Mszy Świętej o godz. 18.00 spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowanie pierwszy rok.
 11. W okresie adwentu, nie ma Mszy Św. porannej o godz. 7.00, jest natomiast koncelebra na Mszy Św. Roratniej o godz. 6.30.
 12. W piątek 13 grudnia Nabożeństwo Fatimskie bezpośrednio po Mszy Świętej
  o godz. 18.00.
 13. W kaplicy MB Częstochowskiej trwają prace związane z modernizacją
  i przygotowaniem jej do kaplicy adoracyjnej
  . Kaplica jest zamknięta. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na tacę, indywidualnie czy wpłacone na konto naszej parafii.
 14. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru tygodnika „Idziemy” a „Gość Niedzielny” jest dostępny w zakrystii.

 

Informujemy, że I Komunia Święta w 2020 roku odbędzie się:

w II niedzielę 10 maja I grupa: klasy III A, III D, III E i III F
oraz
w III niedzielę 17 maja II grupa: klasy III B, III C, III G.