Home       Ogłoszenia       Galerie       Msze Św.

Zespół wokalny BEL TEMPO formalnie powstał w grudniu 2022 r., choć jego członkowie na gruncie muzycznym współpracują ze sobą od wielu lat. W swoim repertuarze posiada  utwory różnych epok i gatunków – od średniowiecza po współczesność, w tym muzykę sakralną, negro spirituals, opracowania muzyki ludowej, klasyki muzyki rozrywkowej oraz utwory patriotyczne i okolicznościowe. Obok utworów a’cappella wykonuje też formy wokalno-instrumentalne – m. in. msze, kantaty, oratoria.

Zespół prowadzi działalność koncertową, bierze udział w konkursach i festiwalach. Współpracuje z innymi zespołami wokalnymi i wokalno-instrumentalnymi.

Animuje życie muzyczne i kulturalne – członkowie zespołu są inicjatorami projektów muzycznych takich jak  festiwale, konkursy i koncerty, widowiska i instalacje słowno-muzyczne. Współpracują z instytucjami kultury, samorządami i sektorem prywatnym.

Zespół pracuje pod auspicjami Kościoła Miłosierdzia Bożego w podwarszawskich Ząbkach, angażując się w życie parafii.

Opiekunem zespołu z ramienia parafii jest ks. prałat Andrzej Kopczyński.

Kierownikiem artystycznym zespołu jest Anna Pociej-Michalska.

W czerwcu 2023 roku zespół zdobył I miejsce w klasie MSH klasyfikacji ogólnej Mazowieckiego Przeglądu Chórów w Radzyminie, zdobywając maksymalną ilość punktów.

Próby zespołu odbywają się w:

środy w godz. 19.00-22.00

piątki w godz. 20.00-22.00

Zespół przygotowuje i prowadzi śpiew podczas liturgii w każdą IV niedzielę miesiąca o godz. 10.00.

Osoby, które chciałyby dołączyć do zespołu, prosimy o kontakt telefoniczny:
608 396 562; 504 922 716
lub kontakt osobisty po mszy św. o godz. 10.00 w każdą IV niedzielę miesiąca.

SKŁAD ZESPOŁU
soprany
Joanna Krejzler, Agata Kajak, Maria Kobiałka,
alty
Anna Pociej-Michalska, Alina Markowska,
tenory
Vira Kamińska, Bartłomiej Plasota,
bas
Mariusz Mikow.

ANNA POCIEJ-MICHALSKA – Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie UMFC)  na Wydziale Edukacji Muzycznej. Ukończyła wydział wokalny w PSM im. Józefa Elsnera w Warszawie oraz Studium Wychowania Muzycznego Carla Orffa przy Akademii Muzycznej im. F. Chopina  w Warszawie.

Wieloletni pedagog warszawskich szkół muzycznych (rytmika, teoria, fortepian, emisja głosu). Od dziecka śpiewa w chórach i zespołach wokalnych, zdobywając pierwsze miejsca na konkursach chóralnych w kraju i za granicą.

Uczestniczka wielu kursów wokalnych prowadzonych m.in. przez Evelyn Tubb, Andrew Kinga, czy Andreasa Lebedę. Była członkinią zespołu wokalnego Ars Antiqua. Z zespołem Lord’s Singers koncertowała w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii. Śpiewa w zespole muzyki dawnej „La Tempesta”, z którym występowała również jako solistka. Uczestniczyła w realizacji wielu nagrań fonograficznych (muzyka dawna, gospel, filmowa). Obecnie kierownik artystyczny zespołu wokalnego BEL TEMPO.

Linki do nagrań Zespołu Wokalnego Bel Tempo:

Locus iste by Anton Bruckner

https://youtu.be/Nif01L9tsIA?si=EpUziipsGbjlHe-e

Ave verum by Marek Raczyński

https://youtu.be/ESH5fFYiHFc?si=U56SqAnCcXO43PVA

The Lamb by John Taverner

https://youtu.be/9SJNC49XBI0?si=56PE41dxrq1adYAr

O crux ave by Rihards Dubra

https://youtu.be/Sue1MPuepGI?si=FXr_cIRcFM9vm1Ws