Home       Ogłoszenia       Galerie       Msze Św.

Obóz letni Skautów Europy – Hedwiżyn 2017

W dniach od 2 do 21 lipca nasi chłopcy z 1 Drużyny Ząbkowskiej Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego “Zawisza” (Skauci Europy) przebywają na obozie letnim w lesie niedaleko Hedwiżyna (gmina Biłgoraj). Obóz letni jest celem całorocznej pracy – przygotowaniem do niego są cotygodniowe zbiórki zastępów, podczas których skauci zdobywają nowe sprawności. Obóz to przede wszystkim wielka przygoda, bo jak inaczej nazwać przeżycie w lesie kilku tygodni w odcięciu od cywilizacji? Skauci przygotowują sobie teren robiąc konstrukcje z drewna (tzw. pionierka), przez cały obóz sami przygotowują sobie posiłki i biorą udział w różnych grach i zadaniach. Ważnym elementem formacji skautowej, oprócz umiejętności przetrwania w trudnych warunkach, jest formacja duchowa – skauci uczestniczą w codziennej Eucharystii, rozpoczynają i kończą dzień wspólną modlitwą oraz starają się przeżywać wszystkie wydarzenia w duchu Ewangelii. Jak radzi sobie naszych 30 ząbkowskich skautów pod przywództwem drużynowego Ignacego Piszczka? Zobaczcie sami;-)

Autor

Komentarze

*

captcha *