Home       Ogłoszenia       Galerie       Msze Św.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W czwartek 20 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w tradycji Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy Św. o godz. 10.00 wyruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ustawionych przy ulicach naszego miasta. Procesja przeszła ulicami: z kościoła 11 Listopada, Lisa Kuli, dalej Górnośląską do Żeromskiego, Wigury do Kard. Wyszyńskiego i dalej do ks. Kuleszy i 11 Listopada do kościoła. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu Ołtarzy i udekorowaniu domów wzdłuż trasy procesyjnej. Dziękujemy Bielankom oraz dziewczynkom i chłopcom komunijnym w strojach, które aktywnie włączyły się w Procesję Bożego Ciała. Dziękujemy również ministrantom, lektorom, Kościelnej Służbie Porządkowej, Żywemu Różańcowi, Rycerzom Św. Jana Pawła II i wszystkim zespołom.

W Uroczystość Bożego Ciała można było uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej.

Autor

Komentarze

*

captcha *