Home       Ogłoszenia       Galerie       Msze Św.

Wielkie Harce Majowe 2018 – Skauci Europy

Wielkie Harce Majowe to ogólnopolski zlot Skautów Europy, odbywający się co dwa lata w wyznaczonym miejscu. W tym roku miejscem spotkania był Droździęcin k. Twardogóry w województwie dolnośląskim. W harcach, które trwały od 30 kwietnia do 4 maja, uczestniczyło ponad 800 skautów, w tym 30 chłopaków z Ząbek. Hasło tegorocznego zlotu – “Wolność” –  nawiązywało do setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, i wokół tego tematu zostały zorganizowane gry i zadania. Czas ogólnopolskiego spotkania Skautów Europy to nie tylko gry, zabawy i integracja z rówieśnikami, ale także konkretna formacja ludzka (trzeba przetrwać w trudnych warunkach, co uczy samodzielności i współpracy) oraz formacja duchowa, w nawiązaniu do tematu zlotu, poruszaliśmy tematy wyjścia z lęku, grzechu i egoizmu, które odbierają nam naszą wolność.

 

Autor

Komentarze

*

captcha *